Najnowsze wiadomości z kraju

Pjany kierowca uciekał przed policją. Na masce wiózł jednego z funkcjonariuszy

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 59-latka, który prowadząc po pijanemu samochód, próbował uciec przed policyjnym patrolem. W trakcie pościgu wiózł funkcjonariusza na masce auta. Jak poinformowała w poniedziałek KW Policji w Opolu, zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Kolonowskich, gdzie patrol drogówki prowadził kontrolę prędkości na jednej z ulic miasta. W pewnym momencie funkcjonariusze zobaczyli audi. Gdy pomiar radaru wskazał na przekroczenie dozwolonej prędkości, policjantka dała sygnał kierującemu do zatrzymania się.

Kierowca zatrzymał pojazd, po czym zaczął cofać, zjeżdżając na chodnik w rejon jednej z posesji. Policjanci natychmiast ruszyli w kierunku audi, jednakże jego kierowca szybko ruszył z miejsca i zaczął uciekać ulicami miasta. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna w trakcie swojej ucieczki przez miejscowość Kolonowskie, kilkukrotnie nie ustępował pierwszeństwa innym pojazdom jadącym z naprzeciwka, czym stwarzał poważne zagrożenie dla innych kierowców.

Na jednym ze skrzyżowań policjanci radiowozem zajechali uciekającemu drogę i podbiegli do samochodu. Policjantka otworzyła drzwi z jego pojazdu chcąc uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. W tym momencie mężczyzna wrzucił wsteczny bieg i potrącił policjantkę.

Następnie ruszył bezpośrednio w kierunku policjanta, nie reagując na polecenia do zatrzymania się. Kierujący wjechał w policjanta i przez kilka metrów wiózł na masce pojazdu. Funkcjonariusz zsunął się z pojazdu i upadł na jezdnię. Niegroźnie poturbowani policjanci ponownie wznowili pościg radiowozem.

Mężczyzna uciekał w kierunku miejscowości Krasiejów, nadal rażąco łamiąc przepisy ruchu drogowego. Wyprzedzał kilka pojazdów na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniu i przejeździe kolejowym, gdzie zmuszał jadących z naprzeciwka kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. Na kolejnym skrzyżowaniu kierujący nie zapanował nad samochodem i wjechał w las, gdzie został ujęty przez policjantów. Uciekającym był 59-letni mieszkaniec powiatu oleskiego, który w organizmie miał blisko promil alkoholu. Jak się okazało, ma on zatrzymane uprawnienia do kierowania za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 59-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP Autor: Marek Szczepanik
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij