Najnowsze wiadomości z kraju

Pisali “z Tuskiem” książki, teraz zostaną jego głównymi doradcami

Oficjalnymi konsultantami premiera Donalda Tuska zostali dwaj współautorzy jego książek. Są nimi Wojciech Duda i Grzegorz Fortuna – czytamy w piątkowej “Rzeczpospolitej”. Obaj byli także jego doradcami za poprzednich rządów PO.

Jak poinformowała “Rz”, premier Donald Tusk 25 marca br. zatrudnił głównych doradców. Gazeta ustaliła, że zostali nimi Wojciech Duda i Grzegorz Fortuna. Natomiast szefem gabinetu politycznego jest zaufany współpracownik premiera Paweł Graś.

Gazeta przypomniała, że Duda i Fortuna byli doradcami Tuska również za poprzednich rządów PO. Obaj, podobnie jak premier urodzili się w połowie lat 50. Duda tworzył z Tuskiem w 1981 r. tygodnik “Samorządność”, a po wprowadzeniu stanu wojennego założyli podziemne czasopismo “Przegląd Polityczny”, którego redaktorem naczelnym Duda jest do dziś. Pracował też m.in. w gdańskiej Fundacji Liberałów, biurze krajowym PO i był doradcą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Dodano, że współpracownikiem “Przeglądu Politycznego” był też Fortuna. Pracował również w “Gwieździe Morza” i “Gazecie Gdańskiej”, był redaktorem naczelnym kwartalnika “Był Sobie Gdańsk” oraz czasopisma “30 Dni”. Podobnie jak Tusk jest wielkim pasjonatem historii stolicy Pomorza, razem napisali m.in. książkę “Wydarzyło się w Gdańsku”.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec powiedział “Rz”, że główni doradcy będą zajmować się przede wszystkim polityką historyczną. “Staramy się ograniczyć strukturę KPRM, likwidując zbędne jednostki organizacyjne i kosztowne instytuty, zajmujące się również tą sferą. W zamian pan premier zdecydował o zatrudnieniu dwóch głównych doradców” – wyjaśnił.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij