Publicystyka

Pisał, że “kościoły należy spalić”, a “katolików topić”. Znana firma zawiesiła współpracę z aktywistą LGBT

Firma Logitech zawiesiła współpracę z blogerem i aktywistą LGBT Łukaszem Stelmachem po interwencji Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. Powodem takiej decyzji są bulwersujące wpisy mężczyzny na temat Kościoła Katolickiego oraz katolików.

Łukasz Stelmach jest blogerem, znanym przede wszystkim z prowadzenia kanału w serwisie Youtube (liczącym niecałe 100 tysięcy subskrybentów), na którym zajmuje się głównie recenzowaniem filmów. Jednak w ostatnim czasie zrobiło się o nim głośno głównie z powodu kontrowersyjnych wpisów na profilach społecznościowych.

Wszystko zaczęło się od grafiki przedstawiającej filmowego potwora Godzillę “strzelającego” z ust tęczą. Bloger spytał się wówczas, czy autor nie dałby rady zrobić podobną wersję z King Kongiem, który mógłby “niszczyć kościoły toporem zrobionym z jakiegoś patriotycznego pomnika, który zostawiłby po sobie ładny tęczowy ślad”.

Część internautów zarzuciła mu stosowanie podwójnych standardów oraz uznała, iż mężczyzna przesadził “wrzucając cały Kościół Katolicki do jednego wora”. Krytyka nie przekonała jednak aktywisty LGBT do wycofania się ze swoich słów. Co więcej, Stelmach kontynuował w komentarzach dalsze ataki na Kościół. W jednym z nich stwierdził, iż “ma jak najgorsze zdanie o tej instytucji” oraz że “chętnie wrzuci wszystkich katolików do jednego wora, a ten worek gdzieś do jeziora”. Natomiast w innym komentarzu zasugerował, że można “zamienić niszczenie kościołów na palenie”.

Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, który postanowił zapytać się firmy sponsorujące blogera – Logitech G oraz Huawei Polska – czy “nie przeszkadza im dalsza współpraca z twórcą dopuszczającym się szczucia na osoby ze względu na wyznawaną wiarę”.

Przedstawiamy Państwu Łukasza Stelmacha, blogera współpracującego z markami Huawei Polska, Logitech G, który publicznie…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor Sobota, 13 marca 2021

Do całej sytuacji odniósł się sam zainteresowany, który wydał krótkie oświadczenie w całej sprawie. Stelmach nie tylko zakpił z faktu, iż jego wpisami zainteresował się Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, ale także zbagatelizował, aby namawiał do agresji przeciwko katolikom i chciał ich topić. Stwierdził również, iż nie zamierza ani niszczyć ani palić kościołów, gdyż “za dużo z roboty, a on sam jest leniwy”.

Najwyraźniej jest w sieci jakieś centrum monitorowania chrystianofobii (co brzmi jak najbardziej bzdurny pomysł świata w…

Opublikowany przez Łukasz Stelmach Niedziela, 14 marca 2021

Blogerowi może jednak nie być do śmiechu. Firma Logitech G odpowiedziała na pytanie zadanie przez Ośrodek Monitorowania Chrystaniofobii przyznając, iż w ich opinii Łukasz Stelmach przekroczył granicę wzajemnego poszanowania dla różnorodnych religii i poglądów oraz konstruktywnego dialogu. Dlatego też przedsiębiorstwo zdecydowało o odcięciu się od jego słów i zawieszenie dotychczasowej współpracy.

❗ Jest odpowiedź firmy Logitech G w sprawie skandalicznych wpisów p. Łukasza Stelmacha, które obraziły uczucia religijne wielu wierzących osób, o czym informowano nas wielokrotnie. Więcej 👇

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor Poniedziałek, 15 marca 2021

Z kolei firma Huawei Polska stwierdziła, iż nie współpracuje z aktywistą LGBT, dlatego też wystąpiła do niego z żądaniem usunięcia swojego logotypu, który widnieje w grafice na kanale Youtube Łukasza Stelmacha. Przedsiębiorstwo uważa, iż nie wyraziło zgody na jego użycie przez blogera.

❗ Jest odpowiedź drugiej firmy w sprawie wpisów p. Łukasza Stelmacha, które obraziły uczucia religijne wielu wierzących…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor Poniedziałek, 15 marca 2021

Źródło: Stefczyk.info na podst. zyciestolicy.pl/ Facebook Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij