Najnowsze wiadomości z kraju

PiS rusza w Polskę. Prezes Jarosław Kaczyński podał szczegóły

Najpierw jedziemy do miast wojewódzkich, później do wszystkich byłych miast wojewódzkich, przypominam, że było ich do 1998 roku 49, a później także do wszystkich powiatów – zapowiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, “chcemy dotrzeć do każdego powiatu”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji przekazał, że weekendowy objazd po Polsce będzie w składzie sześcioosobowym. “Jedna osoba ze względu na bardzo ciężką sytuację życiową w tej chwili, sytuację jej małżonka, akurat w tym objeździe sobotnio-niedzielnym nie będzie brała udziału” – dodał.

Kaczyński podkreślił, że ten sześcioosobowy skład “oczywiście będzie rozszerzany”.

“Najpierw jedziemy do miast wojewódzkich, później do wszystkich byłych miast wojewódzkich, przypominam, że było ich do 1998 roku 49, a później także do wszystkich powiatów” – poinformował. “Chcemy dotrzeć do każdego powiatu, a później przyjdzie czas na taką skonkretyzowaną więc prowadzoną od poziomu gminy kampanię samorządową” – dodał.

Wyjaśnił, że tak wyglądają plany na najbliższy czas, “jeżeli chodzi o przedsięwzięcia, te które odnoszą się w ostatecznym rachunku do relacji ze społeczeństwem, do przedstawiania sytuacji, co powinno mieć wpływ także na wynik wyborów samorządowych”.

“Są także inne przedsięwzięcia, o których dzisiaj nie będę mówił, ale które też zostaną podjęte i sądzę, że będą miały poważne znaczenie dla naszej przyszłości i dla przyszłości Polski” – dodał.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał, że spotkania otwarte w najbliższy weekend będą odbywały się w wielu miastach Polski pod hasłem “Bądźmy razem”.

Jak mówił, prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie w sobotę w Lublinie, a w niedziele spotka się z mieszkańcami Kielc i całego regionu. Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Katowic i Łodzi w sobotę, a w niedziele z mieszkańcami Gdańska. Natomiast szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w sobotę spotka się z mieszańcami Białegostoku oraz Olsztyna, a w niedzielę odwiedzi Bydgoszcz.

Prezes PiS: sprzedaż części Lotosu była konieczna i bardzo korzystna

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński odniósł się również do sprawy fuzji Orlenu z Lotosem

– Sprzedaż części Lotosu była konieczna i bardzo korzystna. Lotos, kiedy był przedmiotem tej transakcji był już firmą o bardzo niewielkiej wartości – powiedział prezes PiS.

W lipcu 2023 r. Najwyższa Izba Kontroli sporządziła raport dotyczący m.in. fuzji Orlenu z Lotosem po kontroli w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Dziennikarze TVN24 dotarli do nadal nieopublikowanego dokumentu. Według NIK Saudi Aramco zapłaciło o 7,2 mld zł mniej za część Lotosu, niż była ona warta.

Na konferencji prasowej prezes PiS ocenił, że z posiadanej przez niego wiedzy wynika, że “transakcja ta była konieczna i bardzo korzystna”. “Lotos, kiedy był przedmiotem tej transakcji był już firmą o bardzo niewielkiej wartości ze względu na swój charakter” – powiedział prezes PiS.

– Dzisiaj zakład, który zajmuje się przerobem ropy i produkuje tylko paliwa nie ma najmniejszych szans, a Lotos jest tego rodzaju zakładem. Trzeba się przerzucić na petrochemię, energie, tak jak to robi Orlen – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Przyznał, że on sam nie zajmował się bezpośrednio kwestią fuzji, ale jest głęboko przekonany, że tego rodzaju transakcja była potrzebna. Jak podkreślił, sprzedaż części aktywów Lotosu, wynikała z warunków, które stawia Unia Europejska. “To nie była polska decyzja” – powiedział były premier.

Źródło: PAP, stefczyk.info Autor: Aleksandra Kiełczykowska, Rafał Białkowski,Delfina Al Shehabi, Rafał Białkowski,pf
Fot. PAP/Piotr Nowak
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij