Najnowsze wiadomości z kraju

PiS podsumował półrocze rządu Tuska. Jest gorzej niż się spodziewaliśmy

Niedotrzymane obietnice z kampanii. Wstrzymane najważniejsze dla Polski inwestycje. Drożyzna. Brak pomysłu, co dalej robić z Polską – takie są pierwsze miesiące rządów koalicji PO, Trzeciej Drogi i Lewicy. Prawo i Sprawiedliwość przygotowało specjalny raport, w którym rzetelnie, krok po kroku analizuje „dokonania” Tuska i spółki.

Raport przygotował Zespół Pracy dla Polski, kierowany przez Mateusza Morawieckiego. „Pół roku to wystarczający okres, aby oddzielić skutki działań poprzedników od tych prowadzonych przez nową koalicję. Pozwala to na rzetelną ocenę wpływu polityki obecnego rządu na sytuację kraju i obywateli” – czytamy we wstępie do dokumentu.

Raport szczegółowo przedstawia stan Polski i Polaków w kluczowych obszarach działalności państwa, w tym:

  • Polityka społeczna, zdrowotna, edukacyjna i bezpieczeństwo: Jakie zmiany zaszły w tych kluczowych sektorach?
  • Pozycja międzynarodowa Polski: Jak wygląda obecna pozycja naszego kraju na arenie międzynarodowej?
  • Realizacja inwestycji: Jaki jest stan kluczowych inwestycji mających znaczenie dla rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwa militarnego, energetycznego i socjalnego?
  • Stan gospodarki: Jakie są perspektywy rozwoju polskiej gospodarki pod rządami Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy?

Jak podają autorzy opracowania, raport ostrzega przed negatywnymi konsekwencjami polityki obecnej ekipy rządzącej, które mogą wpłynąć na jakość życia polskich rodzin w najbliższej przyszłości. Przedstawia również, jakie skutki może mieć kontynuacja ich polityki dla przyszłych pokoleń.

Ten raport pokazuje to, jak Polska mogłaby się rozwijać, gdyby miała ambitny rząd. Polska, która ma być ambitna, to Polska, która musi oprzeć swoje podstawowe działania właśnie o szybkie podejmowanie decyzji, o ochronę Polaków przed różnego rodzaju problemami – mówił podczas prezentacji opracowania Mateusz Morawiecki.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij