Najnowsze wiadomości ze świata

Pirat drogowy zabił matkę i córkę. Sąd wypuścił go na wolność

22-letni kierowca zignorował czerwone światło i zabił matkę z córką. Sąd zdecydował, że wyjdzie na wolność.

Zdarzenie miało miejsce 14 lutego w St. Louis w stanie Missouri. 42-letniaa Laticha Bracero i jej 21-letnia córka Alyssa Cordova wyszły właśnie z koncertu Drake’a. Gdy przechodziły przez ulicję, uderzył w nie jadący z ogromną prędkością Jeep Cherokee, prowadzony przez 22-letniego Monte Hendersona.

Bracero zginęła na miejscu, a Cordova wkrótce potem zmarła w szpitalu. Henderson również trafił do szpitala, był w stanie krytycznym, ale przeżył. Oprócz nich w wypadku obrażeń doznały dwie nastolatki i 61-letnia kobieta. Policja ujawniła, że jechał ponad 110 km/h przez centrum miasta i zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu.

Gdy doszedł do siebie, Henderson został zatrzymany przez policję. Usłyszał dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i dwa zarzuty zbrojnej akcji kryminalnej. Według lokalnego prawa zarzut ten jest stawiany osobą, które dokonały przestępstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zwykle oznacza to broń palną czy nóż, ale w tym wypadku uznano za nie samochód.

Policjant, który go aresztował, napisał w formularzu, że powinien poczekać na proces w celi. Stwierdził, że istnieje duża szansa, że nie pojawi się na procesie, a w tym czasie będzie stanowił zagrożenie dla postronnych. Sędzia Annette Llewellyn zdecydowała jednak inaczej. Stwierdziła, że wobec braku wcześniejszych wyroków będzie mógł odpowiadać z wolnej stopy, wyznaczyła wysokość kaucji na 20 tys. dolarów. Wyszedł dwa dni później, po wpłaceniu 10% tej sumy.

Jej decyzja oburzyła Amerykanów. Lokalne media donoszą jednak, że to nie jest pierwszy raz, kiedy sędzia Llewellyn wykazała się wyjątkową łagodnością. W 2018 roku skazała na zaledwie dwa lata w zawieszeniu matkę, która zostawiła załadowaną broń na stole i straciła przytomność po narkotykach. Gdy była nieprzytomna, jedna z jej córek zastrzeliła przypadkowo swoją siostrę. W lutym 2022 roku zwolniła też do domu za kaucją mężczyznę, który był oskarżony o bicie żony.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij