Rozrywka

Piotr Wereśniak domaga się “przerwania kadencji tego człowieka”. Silni Razem idą po prezydenta Dudę

– Posłuchałem chwilę Dudy w Radiu Zet. Uważam, że trzeba przerwać kadencję prezydencką tego człowieka. Uważam, że należy użyć wszelkich zgodnych z prawem metod, żeby skończyć tę farsę – napisał na Twitterze Piotr Wereśniak, reżyser i scenarzysta, który nie ukrywa swoich politycznych afiliacji i sympatii. 

Wereśniak to autor m. in. scenariusza “Kilera”, który jest także reżyserem filmów i seriali. Bywa gościem portali Agory, gdzie komentuje sytuację w branży kulturalnej i społeczno-polityczną atmosferę w Polsce.

Jego aktywność w mediach społecznościowych nie pozostawia żadnych złudzeń co do tego, jakie są jego polityczne sympatie, a jego wpisy cieszą się niezwykłą popularnością wśród sekty “Silni Razem”.

– PiS bez własnej szczujni o dużym zasięgu nie istnieje. Muszą mieć gdzie kłamać, bo kłamstwo to jedyne co mają. Dlatego taka histeria – pisał chwilę przed tym, zanim domagał się przerwania kadencji prezydenta Dudy.

Człowiek kultury i miłośnik Donalda Tuska nie ukrywa także swojej niechęci do kościoła katolickiego:

– Kościół przeciwko ustawie o finansowaniu invitro z budżetu. Kościół przeciwko większości sejmowej, przeciwko wynikowi wyborów 15X, przeciwko życiu i przeciwko szczęściu tysięcy rodzin. Po co komu taki kościół? – dopytuje w jednym z wpisów.

O tempora, o mores! – chciałoby się zakrzyknąć za Cyceronem. Jeśli to jest bowiem poziom “ludzi kultury”, to chyba nie mamy złudzeń co do tego, dlaczego tak wielką popularnością w gronie sympatyków opozycji cieszy się np. Marta Lemopart, prawda? I w zasadzie pozostaje już tylko pytanie, czy po tym, kiedy nielegalnie przejęli media publiczne, teraz pójdą po prezydenta Dudę?

Źródło: Stefczyk.info za X Autor: red.
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij