Najnowsze wiadomości z kraju

Piotr Wawrzyk w szpitalu w stanie ciężkim. Były minister miał “rany na rękach”

Według informacji ujawnionych przez RMF FM, Piotr Wawrzyk, były minister spraw zagranicznych, w stanie ciężkim trafił do szpitala w Warszawie. Rozgłośnia ujawniła, że były minister miał rany na rękach, zostawił też list pożegnalny. 

Przypomnijmy, w minionym tygodniu “Gazeta Wyborcza” napisała, że Piotr Wawrzyk był w MSZ odpowiedzialny za sprawy konsularne i wizowe. Dziennik informował, że Wawrzyk miał być autorem projektu rozporządzenia w sprawie ułatwień wizowych dla robotników tymczasowych z około 20 krajów, w tym krajów islamskich.

– Zakładało ono możliwość zatrudnienia w Polsce do 400 tys. pracowników – pisała “GW”.

W późniejszych publikacjach medialnych w kwestii tzw. “afery wizowej” okazało się, że sprawa dotyczy de facto kilkudziesięciu wiz, co do których istniały wątpliwości prawne.

Mimo to, 31 sierpnia premier Mateusz Morawiecki odwołał Piotra Wawrzyka z funkcji sekretarza stanu w MSZ; powodem tej decyzji – jak podał resort dyplomacji – był “brak satysfakcjonującej współpracy”.

Kilka dni później premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim zapytany został o odwołanie Wawrzyka i doniesienia medialne wskazujące, że dymisja związana jest z działaniami CBA. Szef rządu odpowiedział, że toczy się podstępowanie wyjaśniające i odpowiednie służby będą mogły przedstawić informacje, jeśli uznają to za stosowne.

W kolejnych dniach wiceminister wiceszef MSWiA Maciej Wąsik qskazał, że odwołany z funkcji wiceministra spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk “ponosi polityczną odpowiedzialność za co najmniej brak nadzoru w tej sprawie, nie ma go na listach, nie jest wiceministrem spraw zagranicznych”. “Jest to normalna kolej rzeczy w normalnym państwie i tak to się w Polsce dzieje” – zaznaczył wiceminister.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij