Rozrywka

Piosenkarka „hajlowała” podczas koncertu. Może mieć poważne kłopoty

Niemiecka piosenkarka Melanie Mueller została oskarżona o kilkukrotne publiczne pokazanie tzw. hitlerowskiego salutu podczas występu. Prokuratura w Lipsku postawiła jej zarzuty używania znaków organizacji niekonstytucyjnych i terrorystycznych – pisze w środę portal tygodnika “Spiegel”.

18 września 2022 roku Mueller miała kilka razy pokazać publiczności “salut hitlerowski” ze sceny podczas imprezy w Lipsku.

Po wniesienia oskarżenia przez prokuraturę sąd rejonowy w Lipsku musi teraz zdecydować, czy zarzuty zostaną uznane i czy zostanie wszczęte postępowanie główne – informuje “Spiegel”.

Mueller zaprzeczyła oskarżeniom i jakimkolwiek związkom z prawicowymi radykałami. Oświadczyła, że kontrowersyjny gest miał na celu rozgrzanie publiczności. Nie był to tzw. salut hitlerowski, ale “jak często podczas moich występów”, wykrzykiwałam hasło “Zicke-zacke, Zicke-zacke, hoi, hoi, hoi, aby poprawić nastrój” i rytmicznie podnosiłam rękę – tłumaczyła piosenkarka po tym, jak zarzuty stały się znane.

Źródło: PAP Autor: Berenika Lemańczyk
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij