Najnowsze wiadomości z kraju

Pilny komunikat Dowództwa Operacyjnego. “Obserwowana jest aktywność rosyjskiego lotnictwa atakującego Ukrainę. Uruchomiono niezbędne procedury”

– Obserwowana jest aktywność rosyjskiego lotnictwa atakującego Ukrainę. Uruchomiono wszystkie niezbędne procedury dla zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni, w powietrzu są polskie i sojusznicze statki powietrzne – poinformowało w środę rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W środę rano miał miejsce kolejny atak rakietowy Rosji na Ukrainę.

“Informujemy, że obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi na terytorium Ukrainy. “Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację” – czytamy we wpisie opublikowanym przez Dowództwo Operacyjne na portalu X (d. Twitterze) w środę rano.

DORSZ poinformowało też, że w związku z rosyjskimi atakami lotniczymi na Ukrainę aktywowano “polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju”.

Źródło: Twitter/PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij