Najnowsze wiadomości z kraju

Pilne! Policja odnalazła świadka makabrycznego wypadku w Krakowie

Policji udało się ustalić tożsamość świadka tragicznego wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie, do którego doszło w połowie lipca.

Mężczyzna uwidoczniony na nagraniu monitoringu wszedł na jezdnię tuż przed rozpędzonym feralnym autem, po czym się cofnął. Przez blisko miesiąc od wypadku jego tożsamość nie była znana.

Według informacji, do których dotarł RMF FM, mężczyzną, którego uchwyciły kamery, jest pochodzący z Birmingham obywatel Wielkiej Brytanii. Ma być przesłuchany przez prokuraturę w charakterze świadka.

W celu identyfikacji świadka zajść z lipcowej nocy śledczy przeanalizowali kilkadziesiąt zapisów miejskiego monitoringu. Dzięki temu udało się ustalić nie tylko tożsamość mężczyzny, ale również trasę przemarszu – donosi RMF FM.

Przypomnijmy, że do wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie doszło około godz. 3.03 w sobotę 15 lipca.  Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że kierowca Renault Megane, jadąc z dużą prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej i lampę, a następnie dachował i uderzył w betonowy murek. Z wraku samochodu wydobyto czterech martwych mężczyzn – mieszkańców powiatu wielickiego w wieku od 20 do 24 lat. Zginęli na miejscu. Wśród nich był  syn celebrytki Sylwii Peretti. “Wszystkie ustalenia wskazują, że to Patryk P. kierował samochodem, który w nocy z piątku na sobotę dachował przy moście Dębnickim w Krakowie” – poinformował wówczas rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Źródło: Stefczyk.info na podst. RMF FM, PAP Autor:
Fot. Twitter/Kraków

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij