Pożar Siemianowice Śląskie Najnowsze wiadomości z kraju

Pilne! Ogromny pożar składowiska z niebezpiecznymi odpadami

W akcji gaśniczej odpadów niebezpiecznych w Siemianowicach Śląskich bierze udział 80 strażaków i 20 zastępów. Kolejne wozy strażackie dojeżdżają na miejsce. Słup czarnego dymu widać z okolicznych miast. Według wstępnych informacji palą się m.in. pojemniki z chemikaliami.

– Proszę zamykać okna, sytuacja wciąż jest nieopanowana – mówił prezydent miasta Rafał Piech na antenie Polsat News.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej bryg. Aneta Gołębiowska przekazała, że informacja o pożarze przechowywanych w pojemnikach odpadów przy ul. Wyzwolenia dotarła do służb po godzinie dziewiątej.

„Pożarem objęte jest 400 mkw. Całkowity teren składowiska to 10 tys. mkw. Sytuacja jest nieopanowana” – dodała.

Rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Siemianowicach Śląskich kpt. Sebastian Karpiński powiedział po godzinie dziesiątej PAP, że na miejscu jest 13 zastępów strażaków, 7 kolejnych było w drodze.

„Jest to składowisko odpadów niebezpiecznych, w tym prawdopodobnie chemikaliów składowanych w beczkach. Według wstępnego rozpoznania pożar miał powierzchnię 20 na 20 metrów i 5 metrów wysokości” – opisywał kpt. Karpiński.

Źródło: PAP/Polsat News Autor: red.
Fot. KP PSP Będzin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij