Najnowsze wiadomości z kraju

Pilne! Mariusz Kamiński rozpoczął protest głodowy

Mariusz Kamiński wydał oświadczenie. Zapowiedział protest głodowy.

Kamiński, były szef CBA, został zatrzymany wczoraj z Maciejem Wąsikiem w pałacu prezydenckim. Policja weszła do niego pod nieobecność prezydenta Dudy, który odbywał spotkanie z liderką białoruskiej opozycji. Media informują, że chciał wrócić do pałacu, ale jego limuzyna została zablokowana przez autobus miejski.

Teraz Kamiński rozpoczął protest głodowy. Poinformował o tym w liście do Bodnara. “Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dot. pozbawienia mnie mandatu poselskiego, traktuję jako akt zemsty politycznej. Jako więzień polityczny od pierwszego dnia mojego osadzenia rozpoczynam protest głodowy” – napisał.

O decyzji posła poinformował doradca prezydenta i były zastępca Kamińskiego Błażej Poboży. Kamiński w swoim oświadczeniu zaapelował także o uwolnienie osób aresztowanych razem z nim.

Źródło: Stefczyk.info na podst. WP Autor: WM
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij