Najnowsze wiadomości ze świata

Atak na biuro kanclerz Merkel. “Wy cholerni mordercy starszych ludzi i dzieci”

Berlińska policja poinformowała na Twitterze, że aresztowała kierowcę, który wjechał w bramę urzędu kanclerskiego w stolicy Niemiec.

Jak informuje agencja Reutera, samochód miał na boku napisy o treści antyglobalistycznej.

Według dziennika “Bild” na skutek uderzenia przez samochód wygięło się kilka prętów ogrodzenia.

Fotografie z miejsca zdarzenia pokazywały samochód, który z jednej strony miał biały napis: “stop polityce globalizacji”, z drugiej: “wy cholerni mordercy starszych ludzi i dzieci”.

Aktualnie policja i inne służby zabezpieczają miejsce zdarzenia.

Rzecznik niemieckiego rządu poinformował, że kanclerz Angela Merkel, członkowie jej gabinetu ani inne osoby pracujące w urzędzie nie były zagrożone w związku z incydentem przy bramie.

Nie jest jasne, czy szefowa rządu przebywała w urzędzie kanclerskim w chwili zdarzenia – pisze Reuters. Z kolei agencja dpa zauważa, że trwało wówczas posiedzenie rządu.

Seibert dodał, że uderzenie w bramę skutkowało jedynie zniszczeniem mienia na niedużą skalę. Według dziennika “Bild” wygięło się kilka prętów ogrodzenia.

Straż pożarna usunęła sprzed bramy samochód, który miał tablicę rejestracyjną miasta Lippe na północnym zachodzie kraju. Według agencji Reutera nie było widać, by auto zostało w znaczący sposób uszkodzone.

Na razie nie jest jasne, czy incydent miał związek z najnowszymi protestami przeciw ograniczeniom wprowadzonym przez rząd w walce z epidemią koronawirusa – pisze agencja dpa.

Źródło: Twitter/PAP Autor: red
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij