Wiadomości sportowe z kraju i świata

Piłkarskie MŚ kobiet w cieniu seksualnego skandalu. Trener miał dotknąć piersi zawodniczki

FIFA wydała oświadczenie w piątek, że prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutów niewłaściwego zachowania w reprezentacji Zambii podczas mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej, po tym jak “The Guardian” poinformował, że trener Bruce Mwape rzekomo potarł rękami piersi jednej ze swoich zawodniczek.

“Możemy potwierdzić, że otrzymano skargę dotyczącą reprezentacji kobiet Zambii i jest ona obecnie badana. Nie możemy podać dalszych szczegółów dotyczących toczącego się dochodzenia z oczywistych, poufnych względów. FIFA bardzo poważnie traktuje wszelkie zarzuty niewłaściwego postępowania” – podała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej.

“The Guardian” poinformował, że incydent miał miejsce po sesji treningowej przed ostatnim meczem grupowym Zambii z Kostaryką. Mwape nie skomentował zaistniałej sytuacji.

Związek Piłki Nożnej Zambii oświadczył, że nie otrzymał żadnej skargi związanej z mundialem i był zaskoczony zarzutami.

„Pragniemy oświadczyć, że Związek Piłki Nożnej Zambii (FAZ) nie otrzymał takiej skargi od żadnej z zawodniczek lub działaczy z delegacji, która udała się na mistrzostwa świata. Wszystkie sesje treningowe reprezentantek Zambii zostały sfilmowane przez zespół medialny FAZ i nie posiadają takiego materiału… Ponadto na wszystkich sesjach treningowych była obecna ekipa filmowa FIFA dołączona do drużyny Zambii na mistrzostwach świata” – powiedział sekretarz generalny FAZ Reuben Kamanga.

Zarzuty niewłaściwego zachowania seksualnego w kobiecej piłce nożnej w Zambii również pojawiły się w zeszłym roku w mediach społecznościowych i są przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez FAZ, a sam Bruce Mwape jest jednym z podejrzanych.

Trener Zambijek odmówił komentarza, gdy zapytano go o wcześniejsze zarzuty o nadużycia, kiedy drużyna przybyła do Nowej Zelandii w zeszłym miesiącu przed otwarciem turnieju przeciwko Japonii.

Zambia odpadła z mundialu, którego organizatorami jest Australia i Nowa Zelandia, po zajęciu trzeciego miejsca w grupie C za Japonią, Hiszpanią i przed Kostaryką, a reprezentacja wróciła już do swojego kraju.

Źródło: PAP Autor: szl/ co/
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij