Najnowsze wiadomości z kraju

Pijany woźnica spadł z wozu do rowu, koń sam wrócił do domu

Niemal 2 promile alkoholu miał w organizmie woźnica, który w Kosinie na Podkarpaciu spadł z wozu i wpadł do rowu. Koń sam wrócił do domu. W przydrożnym rowie zakończył swoją jazdę także kierowca opla. 63-latek wysiadł z samochodu i zasnął obok niego. Badanie krwi wykazało w jego organizmie 7 promili.

O tych nietypowych zdarzeniach poinformowała w piątek podkarpacka policja.Do pierwszego doszło w miniony czwartek, po godz. 13 w Kosinie. „Ze zgłoszenia wynikało, że woźnica spadł z wozu i leży w przydrożnym rowie. Na miejscu policjanci zastali zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy mężczyźnie” – podała policja.

Funkcjonariusze ustalili, że 58-letni mieszkaniec gminy Markowa jest pijany, w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Koń, który ciągnął wóz sam wrócił do gospodarstwa.

W tym samym dniu policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o pijanym kierowcy, który w Rakszawie wjechał do przydrożnego rowu.

Jak ustaliła policja, kierujący oplem miał następnie wysiąść z samochodu i obok niego zasnąć.

„Na miejscu zdarzenia, przy samochodzie policjanci zastali śpiącego mężczyznę. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. W związku ze stanem upojenia alkoholowego mężczyzna trafił do szpitala. Tam badanie krwi wykazało u niego 7 promili alkoholu” – można przeczytać w policyjnej notatce.

Okazało się, że 63-latek nie ma prawa jazdy i jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechaniczny. Dodatkowo opel, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Wobec nietrzeźwego woźnicy policjanci wszczęli postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Pijany kierowca opla odpowie natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Źródło: PAP Autor: Wojciech Huk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij