Wiadomości sportowe z kraju i świata

Pijany motorowerzysta na trasie kolarskich mistrzostw. Interweniowała policja

Przed sądem stanie motorowerzysta, który po pijanemu wjechał na trasę Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym i stanowił zagrożenie dla uczestników wyścigu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu policjanci – poinformował w sobotę rzecznik ostrołęckiej policji kom. Tomasz Żerański.

W czwartek w miejscowości Jazgarka w gm. Kadziło, w pow. ostrołęckim jeden z policyjnych patroli zabezpieczających trasę odbywających się na Mazowszu Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, zauważył motorowerzystę, który wyjechał z jednej z okolicznych posesji na trasę wyścigu.

“Mężczyzna jechał slalomem, stwarzając zagrożenie zarówno dla samego siebie, jak i uczestników wyścigu. Policjanci widząc zbliżający się peleton, błyskawicznie dotarli do motorowerzysty i udaremnili mu dalszą jazdę” – przekazał rzecznik.

Jadący motorowerem mieszkaniec pow. ostrołęckiego był piany. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 2 prom. alkoholu. “Niebawem mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem” – poinformował kom. Żerański.

Źródło: PAP Autor: Ilona Pecka
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij