Najnowsze wiadomości z kraju

Pijany mężczyzna podpalił drzwi od bazyliki w Dąbrowie Górniczej

Policja zatrzymała mężczyznę, który podpalił drzwi do zabytkowej bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Okazało się, że był kompletnie pijany.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Ok. 22 świadkowie zauważyli, że drzwi do bazyliki stoją w płomieniach. Natychmiast wezwali straż pożarną. Dzięki szybkiej reakcji strażników nie doszło do większych zniszczeń.

Jeszcze tego samego dnia policji udało się zatrzymać podejrzanego, 38-letniego mieszkańca Dąbrowy. Znajdował się w pobliżu, próbował uciec z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był kompletnie pijany – alkomat wykazał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Podczas rozmowy z policjantami przyznał się do podpalenia. Gdy wytrzeźwieje, trafi do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej.

Mężczyznę mogą teraz czekać poważne konsekwencje. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, prok. Waldemar Łubniewski, powiedział mediom, że nie będzie to sprawa dotycząca tylko uszkodzenia mienia, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, bo mowa jest o zabytku. “Nie mogę narzucać tutaj referentowi kwalifikacji prawnej czynu, on to zrobi sam. Natomiast mówimy tutaj o przestępstwie zagrożonym surową karą pozbawienia wolności. Nie będzie to zniszczenie i uszkodzenie, będzie to coś znacznie poważniejszego” – powiedział

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Kubos16 CC BY-SA 4.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij