Najnowsze wiadomości z kraju

Pijany kierował ruchem na rondzie. Chciał pomóc policji

Grzywną w wysokości 2,5 tys. zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz tamowanie i utrudnianie ruchu został ukarany 31-letni mężczyzna, który pod wpływem alkoholu na rondzie w Bełchatowie (woj. łódzkie) kierował ruchem. Innym kierowcom tłumaczył, że pomaga policji.

Jak przekazała w piątek rzeczniczka bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska, do niecodziennej interwencji funkcjonariuszy doszło w Bełchatowie w środę 1 listopada ok. godz. 17.30. Oficer dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w rejonie ulic Piłsudskiego i Kaczyńskich kieruje ruchem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym.

“Zgłaszającym był uczestnik ruchu drogowego, który w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania pieszego zmuszony był na rondzie zatrzymać swój samochód. Świadek podał, że mężczyzna nagle wtargnął na ulicę, bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania. Dodatkowo tamując ruch wydawał innym kierowcom sygnały, nakazując im wjazd na rondo. Mężczyzna w ten sam sposób zachowywał się w stosunku do innych kierowców, jednym dawał znaki do zatrzymania się, a innym nakazywał kontynuować jazdę” – relacjonowała.

Rzeczniczka dodała, że kiedy kierowcy zwracali mu uwagę, mężczyzna tłumaczył, że pomaga policji.

Dzięki reakcji innych kierowców oraz wezwanych na miejsce funkcjonariuszy, nikomu nic się nie stało. 31-letni obcokrajowiec był pijany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz tamowania i utrudniania ruchu. W trybie przyspieszonym stanął przed sądem. Został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tys. zł.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Pawlak
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij