Najnowsze wiadomości z kraju

Pijany 16-latek prowadził busa. Samochód nie miał drzwi. Cud, że nikt nie zginął

Tylko dzięki reakcji świadka nie doszło do tragedii. Policjanci zatrzymali nastolatka, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. 16-latek jechał dostawczym renault mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów a bus, którym jechał, nie miał bocznych drzwi.

W sobotę, ropczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku miejscowości Olimpów, jedzie kierujący dostawczym renault, który może być pod wpływem alkoholu. Opisany w zgłoszeniu pojazd, funkcjonariusze zauważyli na jednym z parkingów w Iwierzycach. Obok pojazdu znajdował się zgłaszający oraz kierujący tym pojazdem. Policjanci w rozmowie ze świadkiem ustalili, że jadąc drogą krajową nr 94, w miejscowości Sędziszów Małopolski, zauważył białego busa, który nie posiadał drzwi bocznych przestrzeni ładunkowej. Dodatkowo sposób jazdy kierującego wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przekraczał oś jezdni i najeżdżał na pobocze.

Świadek o zdarzeniu poinformował policjantów i kontynuował jazdę za kierującym busem, który jechał w kierunku Olimpowa. W miejscowości Iwierzyce, kierujący renault wjechał na jeden z parkingów, po czym ponownie próbował powrócić na drogę, jednak zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę, zastawiając busa swoim pojazdem. Świadek podszedł do kierującego tym pojazdem, jednak ten ruszył i próbował odjechać. Po przejechaniu kilkunastu metrów pojazd zgasł, wtedy świadek wyciągnął kluczyki z jego stacyjki. W tym momencie z busa wysiadł pasażer i oddalił się, natomiast kierujący pozostał w aucie.

Jak się okazało, za kierownicą dostawczaka siedział 16-letni mieszkaniec gminy Iwierzyce. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenie zgłaszającego. Młody mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo nastolatek zabrał pojazd ojcu, który został pozostawiony do naprawy przez jego znajomego.

Po wykonanych czynnościach 16-latka przekazano ojcu. Niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

Źródło: KMP Ropczyce, stefczyk.info Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij