Najnowsze wiadomości ze świata

Pies ocalił właścicielkę. Ostrzegł ją przed mordercą

Bull terrier o imieniu Księżniczka dowiódł, że psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Uratował swoją właścicielkę przed mordercą, którego nasłał na nią były partner.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Hitchin w Wielkiej Brytanii w grudniu 2021 roku. Tracy Devonshire odwiedził w jej mieszkaniu Trefor Jones. Para wzięła wspólnie kokainę, po czym Devonshire, która wcześniej wzięła środki nasenne, usnęła na kanapie. Obudziło ją niskie warczenie jej psa. Kiedy otwarła oczy, zauważyła, że Jones stoi nad nią. Mężczyzna powiedział jej, że chciał tylko pocałować jej psa.

Kobieta nie uwierzyła w to wytłumaczenie i zadzwoniła po swojego brata i siostrę. Gdy przybyli na miejsce, Jones wyznał, że planował ją zamordować poprzez wstrzyknięcie jej śmiertelnej dawki heroiny i upozorowanie przedawkowania. To morderstwo zlecił mu jej były partner, handlarz narkotykami Mukhtar Lail, który był na nią zły, bo dwa lata wcześniej zrobiła mu publicznie awanturę. Miał mu obiecać za to 15 tysięcy funtów i przekazać narkotyki. Przekazał mu również szczegółowe instrukcje co ma zrobić, gdyby stawiała opór.

Jej rodzeństwo nagrało to wyznanie i gdy Jones wyszedł wezwali policję. Przed sądem kobieta wyznała, że po wszystkim Lail próbował ją przekonać, żeby nikomu o tym nie mówiła. 3 lutego 2022 wysłał do jej mieszkania dwóch mężczyzn. Powiedzieli jej, że są z rady miejskiej i chcą jej zrobić test na COVID, a potem próbowali ją przekupić, żeby nikomu nie mówiła, co się stało.

Sąd uznał, że Lail i Jones są winni spisku, którego celem miało być morderstwo. Lail został skazany na karę dożywotniego więzienia, a Jones na osiem lat. Bobby Dhuna, jeden z mężczyzn którzy próbowali ją przekupić, dostał dwa lata i cztery miesiące za próbę wpłynięcia na przebieg śledztwa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pleple2000 CC BY-SA 2.0

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij