Najnowsze wiadomości z kraju

Pierwsza zmiana w rządzie Tuska. Wiceminister złożył rezygnację

Wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Paweł Zgórzyński z PSL złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska – podał w sobotę na swojej stronie internetowej Dziennik Gazeta Prawna.

“Jak nieoficjalnie słyszymy, jednym z powodów podjęcia takiej decyzji miała być zła współpraca w kierownictwie ministerstwa” – czytamy.

Paweł Zgórzyński w rozmowie z DGP potwierdził, że nie będzie kontynuował pracy w resorcie – “Złożyłem w poniedziałek rezygnację z funkcji wiceministra. Powodem są względy osobiste. Tyle mogę powiedzieć”.

Przedstawiciel PSL był podsekretarzem stanu w MRPiPS od stycznia 2024 r. Odpowiadał za przygotowanie i realizację Krajowego Planu Odbudowy. Podlegały mu dwa departamenty: Analiz Ekonomicznych oraz Pomocy Społecznej. Na stronie internetowej MRPiPS w składzie kierownictwa resortu nadal widnieje jego nazwisko.

Źródło: PAP Autor: dsr/ ann/
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij