Najnowsze wiadomości ze świata

Pierwsza stolica w Europie kończy z hulajnogami elektrycznymi. Teraz trafią do Polski

Paryż stał się pierwszą stolicą w Europie, która definitywnie skończyła z wypożyczaniem hulajnóg elektrycznych. Od piątku nie da się ich już nawet znaleźć na ulicach miasta, ponieważ dzień wcześniej operatorzy zabrali ostatnie 15 tys. pojazdów.

W Paryżu przeprowadzono głosowanie dotyczące usunięcia hulajnóg elektrycznych z ulic stolicy Francji. Agencja AFP zauważa, że choć niewielu mieszkańców wzięło w nim udział, to ogromna większość głosujących opowiedziała się „przeciwko usłudze pozwalającej na pobranie hulajnogi i pozostawienie jej w dowolnym miejscu”.

Pierwsze ograniczenia na operatorów hulajnóg elektrycznych nałożono trzy lata temu. Z powodu licznych skarg wprowadzono limity prędkości i zautomatyzowany monitoring. To jednak nie wystarczyło i od piątku w stolicy Francji nie można wypożyczyć wspomnianych pojazdów. Wicemer Paryża David Belliard zapewnił, że „w dużym mieście można żyć bez samoobsługowej hulajnogi elektrycznej”.

Dotychczasowi operatorzy hulajnóg mają nadzieję, że mieszkańcy będą korzystali z rowerów, które mają w swojej ofercie. Belliard podkreśla, że władze są otwarte na rozszerzenie oferty rowerowej, szczególnie w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich.

Firmy, do których należą pojazdy dotychczas wynajmowane paryżanom, wyślą je teraz do innych krajów. Część z nich trafi do Polski i Niemiec. Inne wypełnią ofertę mniejszych francuskich miast i Bliskiego Wschódu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij