Wiadomości sportowe z kraju i świata

Piękny gest Andrija Szewczenki. “Lewy” będzie z dumą reprezentował dwa narody na mundialu

– Andrij Szewczenko przekazał Robertowi Lewandowskiemu opaskę kapitana kadry Ukrainy, by zabrał ją na mundial do Kataru i symbolicznie reprezentował ten zespół na MŚ – poinformował na Twitterze Robert Błoński, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Więcej o kulisach tego zdarzenia poinformował portal Meczyki.pl, w którym czytamy, że na murawie PGE Narodowego, gdzie polscy piłkarze od poniedziałku przygotowują się do spotkań Ligi Narodów z Holandią i Walią, doszło do specjalnego spotkania.

Kapitan polskiej reprezentacji miał rozmawiać z Andrijem Szewczenką, jedną z największych legend piłkarskiej Ukrainy. Popularny gracz Chelsea, Milanu i Dynama Kijów przekazał Polakowi opaskę w ukraińskich barwach i poprosił o zabranie jej na mundial:

– Ta opaska symbolizuje dla mnie wiele emocji związanych z moim krajem – tych pięknych i tych z ostatnich miesięcy. Dziękuję Tobie i całemu polskiemu narodowi za wsparcie dla moich rodaków – miał powiedzieć cytowany przez Meczyki.pl Ukrainiec.

Szewczenko już wcześniej przyznawał, że Robert Lewandowski mocno zaangażował się we wsparcie walczących z Rosją Ukraińców. Przypomnijmy, reprezentacja Polski była pierwszą drużyną narodową, która otwarcie oznajmiła, że nie będzie grała z Rosją z powodu agresji na Ukrainę. Pod wydanym wówczas oświadczeniem podpisali się wszyscy piłkarze kadry Czesława Michniewicza.

Odbierając kapitańską opaskę od Szewczenki Lewandowski nie ukrywał wzruszenia:

– Wolność to jedno z najważniejszych praw. Dla mnie to było naturalne, aby was wesprzeć i stanąć po waszej stronie – powiedział kapitan polskiej kadry.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Niemcy przywrócą pobór do wojska

0 0

Trzej 16-latkowie pobili mężczyznę. Ofiara zmarła w szpitalu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij