Najnowsze wiadomości z kraju

Piękne słowa marszałka do żołnierzy

“15 sierpnia 1920 r. polskie wojsko pod dowództwem Marszałka Piłsudskiego odniosło spektakularny sukces w walce z bolszewikami. Dziś Wy, żołnierze, jak oni wtedy, stoicie na straży naszej niepodległości. Wierzę w Was! Wierzę, że nigdy nie zawiedziecie” – napisał Kuchciński na Twitterze.

Podczas tegorocznego święta Wojska Polskiego, głównymi punktami są defilada w Warszawie z udziałem wojsk sojuszniczych, nominacje generalskie, a także uroczystości w miejscach związanych z Bitwą Warszawską 1920 r.

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia. (PAP)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij