Piękna postawa uczniów z Bogatyni. Pomogli niepełnosprawnemu koledze pokonać szlak Najnowsze wiadomości z kraju

Piękna postawa uczniów z Bogatyni. Pomogli niepełnosprawnemu koledze pokonać szlak

To się nazywa prawdziwa koleżeńska solidarność. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni wykazali się prawdziwym charakterem i lojalnością wobec kolegi z niepełnosprawnością. Podczas szkolnej wycieczki do Karkonoskiego Parku Narodowego skorzystali z możliwości, jakie zapewnia Park i wypożyczyli specjalny wózek rehabilitacyjny, by ich przyjaciel mógł wraz z nimi uczestniczyć w wyprawie. Podczas całej wędrówki młodzieńcy z Bogatyni, wraz z opiekunami wymieniali się przy wózku, by pomóc koledze pokonać szlak.

– Uczniowie z Bogatyni podczas wycieczki do Karkonoskiego Parku Narodowego z naszego Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu wypożyczyli specjalny wózek trekkingowy, dzięki któremu jeden z uczniów z niepełnosprawnością mógł razem ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły uczestniczyć w wycieczce. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni spisała się na medal. Zapraszamy innych do korzystania z naszej wypożyczalni wózków rehabilitacyjnych: https://kpn.gov.pl/zal…/uzyczenie-wozkow-rehabilitacyjnych – czytamy na profilu Karkonoskiego Parku Narodowego na Facebooku.

Inicjatorkami pomysłu wspólnej wyprawy były dwie nauczycielki bogatyńskiej szkoły Agnieszka Majdanik i Aneta Strojanowska, a wspierały je ich koledzy Elżbieta Samelska i Grzegorz Szubert.

Nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni Agnieszka Majdanik oprócz swojej pracy w szkole jest także przewodnikiem górskim po Sudetach. Babka od polskiego, jak sama się określa, przyznaje, że kocha góry i górskie wędrówki. Jak widać, zaraża swoją pozytywną pasją swoich szkolnych podopiecznych.

Radości z udanej wyprawy nie kryła druga z nauczycielek szkoły w Bogatyni od marca również przewodniczka górska, Aneta Strojanowska.

– Jeny! Udało się! Dziś z Agnieszka Majdanik, zainspirowane szkoleniem, zorganizowanym w kwietniu przez Bliżejgór i Karkonoski Park Narodowy, udowodniłyśmy, że GÓRY SĄ DLA WSZYSTKICH. 💗
Nawet nie wiecie, jakiego kopa dała mi ta dzisiejsza wycieczka. Tyle pozytywnych emocji, serdecznych gestów i przyrodniczych uniesień, że nie mam pojęcia, jak ja to wszystko uniosłam. 🙉😃. Daleko jeszcze? Bogatyńska Grupa Przewodników Sudeckich – dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. 💪😊 – napisała na Facebooku Strojanowska.

Relacje z wycieczki możemy obejrzeć na facebookowym profilu Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

– 4 czerwca uczniowie z kl. 4b i 6a wybrali się na górską wycieczkę. Tego dnia Duch Gór przykrył Karkonosze mglistą pierzynką i zabrał wszystkich w tajemniczą podróż. Najpierw turyści podziwiali drewniany kościół zbudowany bez użycia gwoździ, który trafił do Karpacza w XIX w. dzięki hrabinie von Reden. Następnie wspominali lata świetności schroniska Schlingelbaude, znanego potem jako schronisko im. Bronka Czecha i doszli aż do Samotni. Po górskiej wędrówce regenerowali siły w parku rozrywki.
Z całego ❤️ dziękujemy rodzicom, uczestniczącym w tej przygodzie, za wsparcie. P.S. Dziękujemy Bliżejgór za inspirujące szkolenie. 😘 A taki świetny terenowy wózek można wypożyczyć za darmo w Karkonoski Park Narodowy – czytamy.

Przykład szkolnej ekipy z Bogatyni pokazał, że niepełnosprawność fizyczna nie musi być przeszkodą w odbywaniu górskich wycieczek i odkrywania piękna polskiej przyrody. Być może młodzież z Bogatyni i ich opiekunowie, a także możliwości, jakie stwarza Karkonoski Park Narodowy zainspirują wielu z Was, by podczas zbliżających się wakacji odwiedzić jedną z naszych przyrodniczych pereł. Zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami, by zapoznały się z propozycją Parku. Szczegóły dotyczące wypożyczenia wózków trekkingowych można znaleźć na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Źródło: stefczyk.info/Facebook Autor:
Fot. SP 3 w Bogatyni/ Facebook

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij