Najnowsze wiadomości ze świata

Pięciometrowy pyton połknął kobietę

Na indonezyjskiej wyspie Sulawesi mierzący około pięciu metrów długości pyton połknął w całości 45-letnią kobietę – podały lokalne media. Zwłoki wydobyli z brzucha węża mieszkańcy jej wioski.

Jak poinformowały portal Detik.com i stacja CNN Indonesia, kobieta zaginęła w czwartek, gdy opuściła wioskę, by sprzedać warzywa ze swego ogrodu. Zaginięcie zgłosił jej mąż, który też wraz z krewnymi i sąsiadami rozpoczął poszukiwania.

Następnego dnia natknęli się na pytona i leżące obok niego rzeczy osobiste zaginionej kobiety. Po rozcięciu maczetą brzucha węża wydobyli ciało kobiety.

Pytony nie zabijają swych ofiar jadem, lecz je duszą. Zazwyczaj żywią się ptakami i mniejszymi ssakami. Pożeranie ludzi należy jednak do rzadkości, choć – jak podkreślają eksperci – jest możliwe ze względu na wyjątkowo szerokie rozwarcie szczęk tego gada.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij