PGNiG zacieśnia współpracę z PZU. Wicepremier Sasin: Współpraca pomiędzy Spółkami Skarbu Państwa – PZU i PGNiG – to dowód na społeczną odpowiedzialność polskich firm Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

PGNiG zacieśnia współpracę z PZU. Wicepremier Sasin: Współpraca pomiędzy Spółkami Skarbu Państwa – PZU i PGNiG – to dowód na społeczną odpowiedzialność polskich firm

PZU oferuje klientom PGNIG Obrót Detaliczny pakiet usług medycznych. Jak przekonywali w środę na specjalnej konferencji prasowej minister aktywów i prezesi spółek, to dowód na społeczną odpowiedzialność państwowych firm i biznesowe korzyści ze współpracy.

Jak poinformowało PGNiG  “Pakiet Na Zdrowie” dostępny jest od środy w trzech wariantach dla osób dorosłych oraz w wersji dedykowanej osobom poniżej 18. roku życia. Korzystanie z pakietów dla dorosłych nie jest ograniczone górnym limitem wiekowym. Z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci PGNiG OD, którzy mają aktywną umowę na dostawę gazu lub prądu.

Wersje pakietu przewidują m.in. możliwość skorzystania z transportu medycznego w nagłej sytuacji, czy z domowej wizyty pielęgniarki, ewentualnie usługi telemedyczne, oraz osobiste konsultacje u specjalistów. Usługa obejmuje również przeprowadzenie badań profilaktycznych. Na dodatkową pomoc w postaci opieki nad ich zwierzętami będą mogli liczyć także hospitalizowani klienci.

Jak oświadczył podczas prezentacji pakietu wicepremier, minister aktywów Jacek Sasin, współpraca pomiędzy spółkami skarbu państwa to dowód na społeczną odpowiedzialność polskich firm.

Sasin podkreślił, że kierowane przez niego Ministerstwo Aktywów Państwowych koordynuje współpracę pomiędzy spółkami skarbu państwa, która “będzie dobra dla polskiej gospodarki, dla samych firm, ale również dobra dla obywateli”.

– Jest to szczególnie ważne w momencie, w jakim się znajdujemy. Przed nami wyzwanie w postaci jak najszybszego przywrócenia gospodarki na ścieżkę wzrostu. Jeśli SSP będą wykorzystywać synergie, jakie są możliwe do wyciągnięcia, będzie to służyć nie tylko gospodarce oraz im samym. Skorzystać mogą na tym również obywatele.

PZU i PGNiG – jak mówił wicepremier – postanowiły zrobić coś dobrego wspólnie, porozumiały się” przy udziale resortu aktywów państwowych, by przygotować produkt ubezpieczeniowy skierowany do klientów PGNiG. Sasin ocenił, że przedstawiły one “niezwykle korzystną ekonomicznie” ofertę ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż jest ona średnio o 30 proc. tańsza niż dostępne na rynku.

Ok. 500 darmowych pakietów ma trafić do uczestników Powstania Warszawskiego. Według Sasina, “to pokazuje, że spółki skarbu państwa to nie tylko biznes, to nie tylko nastawienie na zysk (…), to jest również ta społeczna odpowiedzialność biznesu. To jest pamięć o bohaterach, to jest pamięć o naszej historii”. Minister aktywów podkreślał, że dla firm takich jak PZU i PGNiG rynek polski jest nie jednym z wielu, ale “rynkiem ojczystym, najważniejszym, gdzie bije ich serce“.

Według przedstawicieli PGNiG, historia współdziałania z PZU pokazuje, że możliwy jest dochodowy biznes we współpracy spółek Skarbu Państwa.

Jak przypomniał prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha, rok temu spółka we współpracy z PZU wprowadziła na rynek produkt usług serwisowych “Pomocna ekipa”, z którego dzisiaj korzysta już ponad 200 tys. klientów PGNiG OD.

– Jestem przekonany, że tak samo będzie z pakietami medycznymi – oświadczył Mucha. – Jestem przekonany, że powtórzymy sukces tworzony od ponad roku i pokazujący, że możliwy jest dochodowy biznes we współpracy między spółkami Skarbu Państwa – dodał prezes PGNiG OD.

Z kolei prezes PGNiG Jerzy Kwieciński oświadczył, że spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne, realizuje idee ekologiczne, ale nowe swoje zadanie upatruje w zapewnieniu polskiemu społeczeństwo dobrych usług zdrowotnych.

Traktujemy swoją misję nie tylko jako dbanie o wyniki finansowe – zaznaczył Kwieciński. – Dziękujemy za dobrą inicjację współpracy i roztaczany nad nami patronat – dodał, zwracając się do wicepremiera Sasina.

Z kolei  prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła podkreślała, że spółka ma świadomość, iż “miarą sukcesu nie są wyłącznie wyniki finansowe czy wyniki biznesowe przedsiębiorstwa“.

– Mamy pełną świadomość, że miarą sukcesu jest również właśnie społeczne zaangażowanie i świadomość odpowiedzialności – takiej firmy jak nasza – właśnie za działania w tym obszarze – dodała Kozłowska-Chyła. Jej zdaniem, patriotyzm gospodarczy spółka rozumie, jako współpracę z firmami działającymi na polskim rynku, w szczególności ze spółkami Skarbu Państwa. Przypomniała też, że pomoc Grupy PZU na walkę z koronawirusem przekroczyła już 20 mln zł.

Jak mówiła z kolei Małgorzata Sadurska z zarządu PZU i PZU Życie, współpraca z PGNiG pokazuje, że wiele podmiotów może razem współpracować i tworzyć coś dobrego. – Spółki skarbu państwa mogą ze sobą współpracować, a nie tylko konkurować. I na tę współpracę liczymy na przyszłość – podkreśliła Sadurska.

Zaznaczmy, że to nie jest jedyny projekt współpracy między Spółkami Skarbu Państwa. Wcześniej PZU podpisało umowę między innymi z Grupą Energa. W jej ramach klienci Energi w razie awarii mogą korzystać z pomocy fachowców, a koszt ich wezwania pokrywa właśnie największy polski ubezpieczyciel.

 

 

 

Źródło: stefczyk.info/PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij