Najnowsze wiadomości z kraju

Petru uważa, że “Obajtek oszukuje Polaków”. Słynny ekonomista chce prywatyzować Pekao S.A., PKO BP i Orlen

Ryszard Petru, odpowiadając na pytanie o trzy pierwsze prywatyzacje po wygraniu wyborów przez Trzecią Drogę, odpowiada, że powinny być to: Pekao S.A., PKO BP i Orlen. Ekonomista był gościem Radia Zet w programie red. Rymanowskiego. 

– Pekao S.A. jako bank, PKO BP jako bank i uważam, że jeżeli chodzi o Orlen, to jest trudniejsza sprawa, bo musi być podzielony i to muszą być firmy konkurencyjne, następuje prywatyzacja. Nie mogą być oczywiście żadne ręce rosyjskie ani inne. Ważne, żeby te instytucje były albo publicznie na giełdzie, albo miały inwestorów strategicznych, ale żeby była konkurencja, to jest podstawa – mówił Petru na antenie RadiaZEt.

Według ekonomisty, Daniel Obajtek „oszukuje Polaków” bo sztucznie obniża ceny, a “potem je podwyższy”.

– Inaczej działa na szkodę spółki, za co może mieć potem postawione zarzuty. Nie może działać na rzecz strat spółki, więc straty będzie musiał odbić tuż po 15. października – mówił gość Radia ZET.

 

Źródło: Stefczyk.info za RadioZet Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij