Publicystyka

Paweł Adamowicz kanonizowany. Zaskakujący wpis na oficjalnym profilu miasta Gdańsk

Na jednym z gdańskich bloków powstał gigantyczny mural przedstawiający Pawła Adamowicza. Jego oficjalnym odsłonięciem pochwaliły się władze pomorskiego miasta na swoich profilach społecznościowych. Przy okazji zaliczając dość kontrowersyjną wpadkę, uznając zmarłego prezydenta Gdańska za… świętego.

Od dziś uśmiechnięty i życzliwy wizerunek św. Pawła Adamowicza będzie spoglądał na mieszkanki i mieszkańców Gdańska z budynku przy ul. Mniszki 6/7 – mogliśmy przeczytać na oficjalnych profilach miasta Gdańsk.

Wpisami zainteresowali się internauci, którzy szybko wyłapali nieprawidłowość. Administratorzy najprawdopodobniej przy zamieszczaniu postów zapomnieli, że skrót “św” oznacza “świętego”, a zamiast tego pomylili go z innym skrótem –  “śp”, który oznacza “świętej pamięci”.

Co prawda wpisy zostały ostatecznie usunięte i zastąpione nowymi, jednak użytkownikom Facebooka i Twittera udało się zachować ich zdjęcia.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij