Rozrywka

Patryk Vega promuje film o handlu dziećmi. Szokujące sceny i apel do Ursuli von der Leyen

W czasie, kiedy w Unii Europejskiej trwa spór dotyczący weta Polski i Węgier ws. powiązania wypłat funduszy unijnych z mechanizmem praworządności, Patryk Vega zwrócił się z apelem do Ursuli von der Leyen dotyczącym istotnego problemu, jaki dotyka Wspólnotę. Reżyser zapowiedział swój najnowszy film dokumentalny, w którym zamierza poruszyć wstrząsającą tematykę handlu dziećmi.

Zwracam się do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej – mówi na samym wstępie Vega – Uratowałem dziecko, które miało zostać sprzedane do burdelu, a potem na narządy.

W zwiastunie filmu “Oczy Diabła” widzimy rozmowy z osobami zaangażowanymi w proceder handlu dziećmi m.in. z młodą matką, dla której “jest to obojętne” czy jej potomek zostanie sprzedany pedofilom czy na narządy, gdyż będzie to dla niej “pozbyciem się problemu” czy też handlarzem, który ujawnia szokujące preferencje niektórych klientów.

Opowiem Pani (von der Leyen – red.), w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko i jak sprawić, żeby tego dziecka już nigdy nikt nie szukał – mówi Vega, który wskazuje, iż dziecięce burdele znajdują się w całej Europie – Również w Niemczech, skąd pani pochodzi (…) Jeśli ja mogłem uratować jedno dziecko, to pani może uratować ich tysiące. Usiądźmy do stołu i zmieńmy prawo europejskie tak, by ukrócić ten proceder.

Źródło: Youtube Autor: JD
Fot. screenshot

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij