Najnowsze wiadomości z kraju

Patryk Jaki: “Służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom”

Patryk Jaki opisał na portalu X, jak służby “włamały” się do o domu byłego ministra sprawiedliwości i Prokuratura Generalnego. Polityk komentował zachowanie służb sugerując, że mamy do czynienia z “gangsterskim działaniem”, bo całość zdarzenia odbywała się pod nieobecność głównego zainteresowanego i bez powiadomienia go o akcji służb.

Rzecznik prasowa Prokuratora Generalnego prokurator Anna Adamiak przekazała w rozmowie z naszym portalem, że czynności prowadzi specjalnie powołany do tego celu zespół śledczy:

– Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego na terenie całego kraju trwają czynności dotyczące oceny prawidłowości wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości  – przekazała prokurator Adamiak. Rzecznik prasowa Prokuratora Generalnego dodała także, że nie może poinformować w ilu miejscach aktualnie toczą się podobne postępowania.

– Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS – poinformowano na portalu X.

Szczegóły sprawy opisał europoseł Patryk Jaki:

– Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem. Jego nieobecność była łatwa do ustalenia. Nie było nawet próby kontaktu – przecież umożliwiłby wejście, a telefon jest znany. To było jednak celowe. Gangsterskie działanie. W sprawie ma chodzić o FS i dotacje dla ośrodka Archipelag. Celem FS jest pomaganie pokrzywdzonym. Powstający ośrodek znanego ks. Olszewskiego tworzy w pionierski sposób miejsce dla setek osób pokrzywdzonych przemocą. Ofiary z dziećmi w Archipelagu oddziela się od sprawców i daje kompleksowe poczucie pomocy i opieki. Tworzy możliwość terapii, warsztatów oraz innej pomocy, dającej rozpocząć życie na nowo. Cała dotacja jest skierowana na ten projekt. Nie ma żadnych kosztów pobocznych – napisał polityk na portalu X.

Według prokurator Adamiak, powszechną praktyką służb w takich przypadkach jest to, że nie informuje się o podobnych przeszukaniach.

Zdaniem Patryka Jakiego, “wyrok w tej sprawie już dawno wydały media. A w obronie ośrodka stawało wiele osób, w tym zespół Konferencja Episkopatu Polski”.

– Cała akcja wynika z tego, że dotacja ma być rzekomo “niecelowa”, bo środki mogą dostawać tylko lewackie organizacje, a nie pomagający od lat ludziom księża. W tej samej sprawie rano Bodnarowcy weszli do domów posłów Wosia, Romanowskiego i Mateckiego. Dokument podpisała Marzena Kowalska jako prokurator Prokutury Krajowej. Tymczasem to ona razem z ekipą, która oddała laureata Pokojowej Nagrody Nobla dyktatorowi Białorusi, została nielegalnie awansowana do Prokuratury Krajowej, więc wszystkie jej decyzje są nieważne.
Ludzie, którzy słusznie zostali zdegradowani przez Z. Ziorbo (sprawa ta była międzynarodowym skandalem) teraz dostali od Bodnara i Tuska prawo do prymitywnej zemsty. Ustaw w Polsce mają pilnować ludzie, którzy sami dobierając się do stanowisk i dodatków, połamali wszystkie ustawy. Sposób w jaki dziś włamują się do domu Z. Ziobry, i to co robią, to czyste gangsterstwo. Będziemy żądali specjalnego posiedzenia Komisji Sprawiedliwości w tej sprawie – napisał Jaki na portalu X.

Przypomnijmy, od kilku miesięcy Zbigniew Ziobro zmaga się z ciężkim nowotworem i, jak mówią jego najbliżsi współpracownicy, odbywa obecnie radykalną terapię, która ma uratować jego życie.

Do sprawy odniósł się na portalu X mecenas Bartosz Lewandowski, zdaniem którego postępowanie służb w rażący sposób narusza immunitet parlamentarny, gdyż następuje bez wymaganej zgody Sejmu.

– (…) Zgodnie z opinią przygotowaną na zlecenie Biura Analiz Sejmowych przez prof. Marka Chmaja w 23.07.2014 r. tego rodzaju działanie ze strony służb jest bezprawne. „Przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez parlamentarzystę bez uprzedniej zgody właściwej izby na uchylenie immunitetu jest niedopuszczalne i stanowi naruszenie art. 105 ust. 2 Konstytucji. Prokurator jako strażnik praworządności obowiązany jest chronić prawa zagwarantowane w konstytucji. Przeszukanie lokali zajmowanych przez parlamentarzystę stanowi rażące naruszenie konstytucji, a tym samym art. 2 ustawy o prokuraturze. Działania prokuratura wypełniają znamiona przestępstwa nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego z art. 231 kodeksu karnego. Przekroczenie uprawnień przez prokuratora może również stanowić podstawę odpowiedzialności dyscyplinarnej” – przypomniał mecenas Lewandowski na portalu X.

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij