Najnowsze wiadomości z kraju

Patryk Jaki ma już dość! Kontrowersyjne strony facebook'owe zgłoszone do prokuratury

Jak przekazał członek sztabu kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, Sebastian Kaleta, wiceminister ma już dość rozpowszechniania fałszywych informacji na jego temat, mających na celu zniesławienie polityka. Dlatego też podjęto odpowiednie kroki prawne w celu postawienia w stan oskarżenia administratorów fanpage’ów „Jaki naprawdę jest #Jaki2018” oraz „Sok z Buraka”.
Pierwsza ze stron opublikowała kilka grafik dotyczących zarówno Patryka Jakiego, jak i partię Prawa i Sprawiedliwości. Wiceministrowi zarzucano m.in. że w przypadku jego zwycięstwa w stolicy, zakaże organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz że w Warszawie będzie zakazana projekcja filmu „Kler”. Jednak za najobrzydliwsze kłamstwo uznano grafikę sugerującą, iż to śp. Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za śmierć Jolanty Brzeskiej. Zmarłej ok. rok później po tragedii smoleńskiej. Grafiki były opłacone w celu zwiększenia zasięgu publikacji. Natomiast „Sok z Buraka” był pierwszym fanpage’em, który udostępniała wspomniane ilustracje.
Co ciekawe fanpage jako pierwszy stronę zaobserwował profil Instytutu Obywatelskiego, stanowiącego wewnętrzną komórkę PO (na Facebooku dopiero informacja o istnieniu strony zapewnia możliwość obserwowania). Kaleta żąda od Grzegorza Schetyny oraz Rafała Trzaskowskiego odpowiedzi na pytania, czy Platforma jest zamieszana w finansowanie obydwóch stron oraz czy zleca tworzenie fałszywych informacji. Dodatkowo chce, aby PO definitywnie odcięła się kontrowersyjnych fanpage’ów.
JD/ TVP Info

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij