Najnowsze wiadomości z kraju

Patryk Jaki: będzie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Tuska

Zdecydowaliśmy się złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez premiera Donalda Tuska, ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza oraz wskazanego na przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP Piotra Zemłę – powiedział w czwartek europoseł Patryk Jaki.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa polityków Suwerennej Polski. Europoseł Patryk Jaki odniósł się do sytuacji w mediach publicznych oraz poinformował, że zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez premiera Donalda Tuska, szefa MKiDN Bartłomieja Sienkiewicza i Piotra Zemłę, wskazanego na przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP.

MKiDN poinformowało w środę, że minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz rady nadzorcze spółek. Szef MKiDN powołała tez nowe rady nadzorcze i nowe zarządy. Wcześniej Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, w której wezwano Skarb Państwa reprezentowany przez ministra kultury do działań naprawczych.

“Zdecydowaliśmy się złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana Donalda Tuska, pana Bartłomieja Sienkiewicza, przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP dublera pana Piotra Zemłę i innych nieustalonych osób” – powiedział Jaki.

Przekazał, że te przestępstwa – jego zdaniem – polegają na “napaści na ustrój państwa i przekroczeniu uprawnień, na napaści na funkcjonariusza publicznego, na nielegalnym przejęciu sygnału telewizji, na wyrządzeniu znaczącej szkody na majątku publicznym” – wymienił.

Odnosząc się do “napaści na ustrój państwa i przekroczenie uprawnień”, powiedział: “Musi zmienić ustawę i poczekać na zakończenie kadencji Rady Mediów Narodowych”. “Jest to oczywiste przekroczenie uprawnień” – dodał. Odnosząc się do “napaści na funkcjonariusza publicznego”, powiedział o zaatakowanej posłance PiS przez “nieustalonego goryla ekipy Tuska”. Zaznaczył, że należy złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia tego przestępstwa, o ściganiu tej osoby i jej zleceniodawców. Odnosząc się do nielegalnego – w jego ocenie – przejęcia sygnału TVP Info, powiedział, że jest to art. 269 Kodeksu karnego. “Będziemy ustalali, kto dopuścił do tego żeby w sposób nielegalny przejąć sygnał telewizyjny wczoraj” – dodał.

Odnosząc się do “szkody na majątku”, ocenił, że jest to art. 296a Kodeksu Karnego w związku z tym, że nie było sygnału telewizyjnego, telewizja traci w ten sposób środki. “Ktoś musi za tę szkodę majątkową ponieść odpowiedzialność” – dodał.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Paweł Supernak
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij