Wiadomości sportowe z kraju i świata

Patrol z Zakopanego natrafił na zbłąkanego wędrowca. Okazało się, że jest to… brazylijski piłkarz

Policjanci z Zakopanego patrolujący w nocy z piątku na sobotę przejście graniczne ze Słowacją na Łysej Polanie pomogli brazylijskiemu piłkarzowi. 23-latek tłumaczył, że odjechał autokar z jego drużyną, a on stracił orientację.

Jak relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji asp. szt. Roman Wieczorek, do policjantów pełniących służbę na posterunku granicznym w Łysej Polanie po godzinie 22. ze strony Słowacji podszedł młody mężczyzna i oświadczył, że jest obywatelem Brazylii i właśnie się zgubił.

Policjanci za pomocą elektronicznego tłumacza dowiedzieli się, że 23-latek ze swoimi kolegami z drużyny brał udział na Słowacji w turnieju piłkarskim. W pewnym momencie autokar gdzieś odjechał, a on stracił orientację i się zgubił.

“Idąc po ciemku drogą dotarł na przejście graniczne, gdzie spotkał polskich policjantów. Funkcjonariusze zaprosili młodego piłkarza do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać. Policjanci udostępnili mu również internet, dzięki czemu mężczyzna mógł powiadomić opiekuna piłkarskiej grupy, gdzie aktualnie jest” – wyjaśnił asp. szt. Wieczorek.

Na przejście graniczne przyjechała przewodniczka brazylijskiej grupy, która odwiozła młodego piłkarza na miejsce zgrupowania w powiecie nowotarskim.

Źródło: PAP Autor: Szymon Bafia
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij