Najnowsze wiadomości z kraju

“Paszkwil na polskich mundurowych” opłacony za pieniądze opozycji? Instytucje podległe R. Trzaskowskiemu finansowały “Zieloną granicę”

Instytucje podległe Rafałowi Trzaskowskiemu uczestniczyły w finansowaniu skandalicznego filmu Agnieszki Holland – powiedział podczas czwartkowej konferencji wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

“Wczoraj miał premierę film +Zielona Granica+ Agnieszki Holland. Jest to największy paszkwil na polskich mundurowych od niepamiętnych czasów, najgorszych dla polskiej historii. Natomiast zaskoczeniem było to, że logotyp, herb miasta stołecznego Warszawy pojawił się na ściance do tego filmu. Okazuje się, że nie przypadkowo, ponieważ jak informują strony instytucji podległych Rafałowi Trzaskowskiemu Miasto Stołeczne Warszawa z samorządem województwa mazowieckiego sfinansował tę skandaliczną produkcję kwotą 300 tys. zł” – powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Podkreślił, że z tego powodu zadaje prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu pytanie: ile miasto stołeczne Warszawa zapłaciło za tę produkcję i promocję “tego paszkwilu na polskich mundurowych?” “Dlaczego z pieniędzy warszawiaków finansowana jest produkcja, która oczernia polskich strażników granicznych, polskich żołnierzy, dzięki którym sceny, które są codziennością w Paryżu, czy innych miastach Europy Zachodniej nie dzieją się dzisiaj w Warszawie, bo dzięki mundurowym została obroniona polska granica” – zaznaczył Kaleta.

Dodał, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski milczy w tej sprawie, ale “musi odpowiedzieć wszystkim warszawiakom i wszystkim Polakom na pytanie, ile miasto stołeczne wydało na tę produkcję”. “Ja pragnę tylko zaznaczyć, że w ubiegłym tygodniu Rafał Trzaskowski nie odpowiedział na inne ważne pytanie. Dyrektorzy podległych mu instytucji kultury poręczyli za kobietę, która została aresztowana przez sąd za organizowanie płatnego przerzutu nielegalnych migrantów. Podlegli mu urzędnicy ręczyli za taką osobę. Niestety są to bardzo złe informacje i Rafał Trzaskowski nie może uciec od odpowiedzi na te pytanie” – mówił Kaleta.

Również wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba podkreślił, że film został sfinansowany nie tylko z funduszu miasta stołecznego Warszawy, ale także z funduszu sejmiku województwa mazowieckiego, dlatego tam też kierują pytania. “Polscy żołnierze, bohaterowie, strażnicy graniczni stoją dzień i noc oraz strzegą bezpieczeństwa całej Unii Europejskiej, całej strefy Schengen, a reżyser, który produkuje taki paszkwil to jest jeden wielki wstyd. A to, że finasowanie płynie z funduszy miasta stołecznego Warszawy, czy chociażby województwa mazowieckiego to jest jedna wielka kompromitacja, dlatego powinni po prostu przeprosić wszystkich warszawiaków i wszystkich mieszkańców Mazowsza” – powiedział Ozdoba.

Źródło: (PAP) Autor: Aleksander Główczewski
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij