Najnowsze wiadomości z kraju

Zatrzymano sześciu Polaków, którzy mieli zakłócać lot do Holandii. To kibice Legii Warszawa

Na holenderskim lotnisku w Schiphol w Amsterdamie aresztowano sześciu Polaków, którzy mieli zakłócać lot. Jak nieoficjalnie informuje portal interia.pl, zatrzymani mężczyźni to kibice, którzy lecieli na mecz Legii Warszawa.

Informacje o zatrzymaniu grupy Polaków potwierdził rzecznik holenderskiej żandarmerii wojskowej Koninklijke Marechaussee.

Na lotnisku Schiphol w Amsterdamie w środę wieczorem aresztowano sześciu Polaków – przekazał rzecznik. Dodał, że inni pasażerowie skarżyli się, że mężczyźni spożywali własny alkohol i palili papierosy elektroniczne. Po wylądowaniu w Holandii załoga samolotu poinformowała żandarmerię o incydencie.

Marechaussee ujawnił, że jeden z zatrzymanych stawiał opór, wobec czego konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego. Rzecznik nie zdradził jednak nazwy przewoźnika, na którego pokładzie doszło do zakłócenia lotu.

Portal interia.pl informuje nieoficjalnie, że aresztowani mężczyźni to kibice z Polski, którzy polecieli do Holandii na mecz Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Starcie z AZ Alkmaar zaplanowano na czwartkowy wieczór.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij