Najnowsze wiadomości ze świata

Pasażerowie przeżyli chwile grozy. Samolot stracił koło podczas startu

Samolot linii United Airlines lecący z lotniska w Los Angeles stracił koło. Do zdarzenia doszło jeszcze podczas startu maszyny, na której pokładzie znajdowało się około 180 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez United Airlines, incydent miał miejsce podczas lotu z Los Angeles do Denver. Podczas startu maszyna straciła koło, ale mimo to zdołała bezpiecznie wylądować na docelowym lotnisku.

Samolot, który leciał z Los Angeles to niemal 30-letni Boeing 757-200. Dane z FlightRadar24 wskazują, że na pokładzie znajdowało się 174 pasażerów oraz 7 członków załogi.

Badamy, czym było to spowodowane – czytamy w oświadczeniu linii lotniczych.

Boeing zakończył produkcję modelu 757 w 2004 roku. To już drugi podobny incydent z udziałem United Airlines w tym roku. W marcu samolot Boeing 777-200, lecący z San Francisco do Japonii, również stracił koło po starcie. Tamta maszyna bezpiecznie wylądowała na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles.

W marcu sytuacja była jednak bardziej niebezpieczna, ponieważ spadające koło uderzyło w samochód na parkingu przy lotnisku, wybijając szybę pojazdu. Na szczęście także wtedy nikt nie ucierpiał.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij