Najnowsze wiadomości ze świata

Pasażerowie byli w szoku. Niecodzienny gość pojawił się na peronie

Taki widok na peronie kolejowym to rzadkość. Kamery monitoringu nagrały konia, który cierpliwie „czekał” na pociąg. Co ciekawe zwierzę przestrzegało nawet zasady bezpieczeństwa.

Portal The Telegraph pisze o niespotykanym zdarzeniu na stacji Warwick Farm na przedmieściach Sydney. Wśród oczekujących na pociąg pasażerów pojawił się koń. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Na nagraniu widać, że zwierzę zachowywało się spokojnie i nie przekraczało nawet wyznaczonej linii bezpieczeństwa na peronie. Z kolei ludzie trzymali się od niego w bezpiecznej odległości.

O sytuacji zostały powiadomione odpowiednie służby oraz maszyniści pociągów. Gdy jeden z nich przyjechał na peron, nie otworzył drzwi pojazdu. Zwierzę zostało złapane i bezpieczne odwiezione do stajni. Okazało się, że to emerytowany koń wyścigowy.

Zwierzę uciekło ze stajni, gdy ktoś się do niej włamał. Policja poszukuje sprawcy.

Wciąż zastanawiam się, jak udało mu się wejść po schodach – komentuje pracująca z koniem Keith Morrison, którą cytuje The Telegraph.

Głos w sprawie zabrała także minister transportu Nowej Południowej Walii. Jo Haylen przyznała, że niespodziewany pasażer był naprawdę grzeczny.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/screen YT

Polecane artykuły

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

0 0

Pijany koczkodan uciekł z mieszkania i pokąsał pięć osób

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij