Najnowsze wiadomości ze świata

Pasażer otworzył drzwi samolotu w trakcie lotu. Dziewięć osób trafiło do szpitala

Pewien pasażer otworzył drzwi awaryjne w samolocie, kiedy ten znajdował się jeszcze w powietrzu. Powiedział policji, że chciał z niego szybko wysiąść.

Zdarzenie miało miejsce w Korei Południowej. Samolot linii lotniczej Asiana Airlines podchodził do lądowania na lotnisku międzynarodowym Daegu, na jego pokładzie były 194 osoby. Gdy był ok. 250 metrów nad ziemią, trzydziestokilkuletni mężczyzna otworzył drzwi awaryjne. Stewardesy twierdzą, że wyglądał, jakby chciał z niego wyskoczyć, ale się rozmyślił.

Otwarcie tych drzwi wywołało na pokładzie panikę. Kilka osób, które siedziały w pobliżu drzwi, zemdlało, a stewardesy pytały przez interkom, czy na pokładzie są lekarze. Inni pasażerowie powiedzieli mediom, że byli przekonani, że zaraz dojdzie do katastrofy. Ostatecznie wszyscy przeżyli, ale dziewięć osób trafiło do szpitala z problemami z oddychaniem, zostali już zwolnieni.

Mężczyzna powiedział aresztującym go policjantom, że otworzył te drzwi, bo było mu duszno i chciał jak najszybciej wysiąść z samolotu. Dodał, że jest zestresowany, bo niedawno stracił pracę. Jin Seong-hyun, były urzędnik ds. bezpieczeństwa w Korean Air, powiedział mediom, że zdarza się, że pasażerowie otwierają drzwi bez pozwolenia załogi, ale to był jedyny przypadek o którym słyszał, w którym ktoś zrobił to przed wylądowaniem samolotu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. Kambui CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij