Najnowsze wiadomości ze świata

Parlament Europejski chce odebrać Polsce unijne fundusze. Nad projektem rezolucji pracują polscy europosłowie

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta stwierdził na Twitterze, że Parlament Europejski podejmie próbę odebrania Polsce funduszy unijnych. Nad projektem rezolucji w tym zakresie pracują m.in. europosłowie z Polski.

Kaleta napisał, że unijny organ opracowuje obecnie projekt specjalnej rezolucji, który wzywałby Komisję Europejską do podjęcia działań w zakresie odebrania naszemu państwu unijnych funduszy. Powodem takiego przedsięwzięcia ma być brak realizacji postulatów środowisk LGBT. Wspomniane działanie miałoby się opierać na “niezablokowanym rozporządzeniu o warunkowości”,  o którym w przeszłości Zbigniew Ziobro wypowiedział się jako o akcie łamiącym unijne traktaty.

Kaleta wspomniał także o ataku Krzysztofa Gawkowskiego na Zbigniewa Ziobrę. Poseł Lewicy na antenie TVN24 stwierdził, że minister sprawiedliwości “wyczerpał znamiona zdrady stanu” poprzez deklarację o nie zagłosowaniu za Funduszem Odbudowy.

W kolejnym tweecie wiceminister przekazał, że nad rezolucją pracują również europosłowie z Polski. Są nimi Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Robert Biedroń i Łukasz Kohut z Wiosny, była działaczka tej partii Sylwia Spurek, a także byli premierzy w postaci Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Belki.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij