Najnowsze wiadomości ze świata

Para zgubiła się w lesie. Odnaleziono ją po ośmiu dniach

Para wybrała się na krótki spacer po znanym szlaku turystycznym. Udało się ją odnaleźć po ośmiu dniach.

50-letni Jonas Bare i 37-letnia Cynthia Hovsepian udali się na krótkie wakacje na Alaskę. Po raz ostatni widziano ich 10 sierpnia, w pobliżu trasy spacerowej blisko kurortu Fairbanks. 11 sierpnia mieli wymeldować się z wynajętego mieszkania, ale tego nie zrobili, zostawili w nim wszystkie swoje rzeczy. Policja odnalazła też na parkingu samochód, który wcześniej wypożyczyli.

Kilka dni wcześniej, 8 sierpnia, Bare napisał na swoim Facebooku, że jego celem jest odwiedzenie 50go stanu w 50 urodziny. Napisał też, że nie zgubi się tak, jak stało się to 10 lat wcześniej podczas wycieczki do Australii. „Jeśli dorwie mnie kodiak <żyjący na Alasce gatunek niedźwiedzia brunatnego> to uznam to za honorową śmierć” – dodał.

Po ośmiu dniach udało się ich odnaleźć. Para została zauważona przez innego turystę gdy błąkała się po lesie. Wujek Bare’a uważa, że stracili orientację z powodu 20-godzinnego dnia i faktu, że temperatura o świcie gwałtownie opada. Obecnie para dochodzi do siebie w szpitalu, ale nie jest jasne, co dokładnie im dolega.

Facebookowa grupa poświęcona ich zaginięciu opublikowała zdjęcie, na którym Bare – z twarzą pokrytą brudem – stoi w towarzystwie swojego ojca. Jego wujek poinformował media, że jego ojciec przyjechał po ich zaginięciu na Alaskę i kilkakrotnie sam wchodził do lasu aby ich szukać. Dodał, że para odnalazła się zaledwie dwie mile (ok. 3,2 km) od miejsca, w którym zaparkowali swój samochód.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij