Najnowsze wiadomości ze świata

Papież: mówić dobrze jest stylem Boga, przeklinanie – stylem diabła

“Mówić dobrze jest zawsze stylem Boga, przeklinanie jest stylem diabła, wroga, podłości” – powiedział papież Franciszek podczas mszy w Watykanie w obchodzoną w sobotę uroczystość Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk.

W czasie mszy w bazylice Świętego Piotra papież mówił w homilii, że patrząc na Matkę Bożą można zobaczyć “obfitość, błogosławieństwo i dar”.

“Prośmy Boga o odrobinę jego stylu: o obfitość”; by “nigdy nie przeklinać i przekształcić nasze życie w dar” – dodał. Jako przeciwieństwo wskazał przeklinanie jako “styl diabła”.

Papież z Argentyny co roku obchodzi uroczyście święto patronki obu Ameryk, której objawienie w 1531 roku jest najstarszym oficjalnie uznanym przez Kościół.

Bazylika Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku jest największym sanktuarium maryjnym na świecie, odwiedzanym co roku przez 12 milionów osób.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij