Najnowsze wiadomości ze świata

Papieski satelita poleci w kosmos. Zabierze ze sobą ważne przesłanie

W poniedziałek trafi na orbitę pierwszy satelita watykański. Statek kosmiczny wystartuje z amerykańskiej bazy w Vandenberg i w kosmos zabierze ze sobą książkę papieża Franciszka, zawierającą modlitwę odmówioną na Placu Świętego Piotra podczas pandemii Covid 19.

Start pierwszego papieskiego satelity zaplanowano na poniedziałek. Maszyna wystartuje z bazy w Vandenberg w Kalifornii o godzinie 23:19 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Watykański satelita SpeiSat poleci na orbitę 70-metrową rakietą Falcon 9.

SpeiSat przetransportuje na swoim pokładzie książkę papieża Franciszka. Na jej stronach znajduje się modlitwa odmówiona na Placu Świętego Piotra 27 marca 2020 roku podczas pandemii Covid 19. Na orbitę trafi także „Deklaracja o ludzkim braterstwie”, która została podpisana w niedzielę w Watykanie.

Co ciekawe 160 stron książki skompresowano do nanoksiążki, której wielkość porównywana jest z główką szpilki.

W czasie, gdy satelita będzie znajdował się na orbicie okołoziemskiej, będą do niego docierały słowa Papieskiego Magisterium na temat nadziei i pokoju, które zostaną zakodowane w trybie tekstowym. Wiadomości są w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim – podaje włoski dziennik „La Stampa”

Za budowę satelity odpowiedzialny był zespół Politechniki Turyńskiej. Maszyna została stworzona w rekordowym czasie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.gość niedzielny Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij