Najnowsze wiadomości z kraju

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych wydała opinię o katastrofie w Chrycynie. Wiadomo, co zawiodło

Podczas wznoszenia po wykonaniu manewru “touch and go” samolot zderzył się z budynkiem aeroklubu, w którym przebywały inne osoby – poinformowała we wtorek Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która bada katastrofę w Chrcynnie.

“PKBWL podjęła badanie wypadku z udziałem samolotu Cessna 208 B, do którego doszło 17 lipca w godzinach wieczornych na lądowisku Chrcynno. Podczas wznoszenia po wykonaniu manewru “touch and go” samolot zderzył się z budynkiem aeroklubu, w którym przebywały inne osoby” – poinformowano we wtorek na stronie PKBWL.

Sprecyzowano, że na pokładzie samolotu znajdowało się trzech pilotów, w tym instruktor, który poniósł śmierć na miejscu. “W wyniku zdarzenia łącznie śmierć poniosło 5 osób a 8 odniosło poważne obrażenia. Samolot uległ zniszczeniu” – napisano.

“Touch and go” to jeden z manewrów w lotnictwie, który pozwala załodze samolotu na dotknięcie pasa startowego przez koła maszyny, a następnie natychmiastowe poderwanie jej do lotu.

Do wypadku doszło w poniedziałek w Chrcynnie w powiecie nowodworskim (Mazowieckie). Samolot Cessna 208 B podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych uderzył w budynek, w którym ludzie schronili się przed burzą.

Jeden z pilotów znających lotnisko w Chrcynnie przekazał nieoficjalnie PAP, że budynek, w który uderzył samolot to nie hangar (w hangarze stoją samoloty) ale pomieszczenie, w którym przechowywane są spadochrony oraz znajduje się bufet.

Źródło: (PAP) Autor: Marcin Chomiuk mchom/ apiech/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij