Najnowsze wiadomości ze świata

Panika wśród mieszkańców. W USA wykoleił się kolejny pociąg z niebezpieczną chemią

Na początku lutego w USA doszło do wykolejenia się pociągu, który przewoził niebezpieczne substancje. CNN informuje, że w sobotę, w tym samym stanie, miała miejsce kolejna taka katastrofa.

3 lutego w miejscowości East Palestine w Ohio doszło do wykolejenia pociągu towarowego należącego do operatora Norfolk Southern. Wśród wykolejonych wagonów znalazły się także takie, w których przewożono niebezpieczną chemię – i które stanęły w płomieniach. Katastrofa ta, ochrzczona przez media „amerykańskim Czarnobylem”, wzbudziła ogromne emocje, a mieszkańcy tej miejscowości martwią się jaki będzie miała wpływ na ich zdrowie i rozważają pozwy zbiorowe.

CNN poinformowała, że do kolejnej katastrofy pociągu towarowego Norfolk Southern doszło w sobotę późnym popołudniem, w pobliżu Springfield, również w stanie Ohio. Ok. 20 z 212 wagonów wypadło z nieznanych na razie przyczyn z torów. Wśród nich znalazły się cztery cysterny z niebezpiecznymi materiałami.

Na szczęście nie doszło do wycieku ani pożaru. Mimo tego mieszkańcy są przerażeni. Agencja zarządzania kryzysowego hrabstwa Clark poprosiła mieszkańców, którzy mieszkają w pobliżu, o znalezienie bezpiecznego schronienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij