Najnowsze wiadomości z kraju

Panika w domu jednorodzinnym. Żmija wpełzła do środka i ukąsiła dziecko

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło niedzielę w miejscowości Boguszów-Gorce (woj. dolnośląskie). Do jednego z domu jednorodzinnych wpełzła żmija i ukąsiła dziecko.

W niedzielę o godzinie 16:32 strażacy z Boguszowa otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów rodzinnych przy ul Górnej w miejscowości Boguszów-Gorce jest żmija. Przed przybyciem strażaków gad zdążył ukąsić dziecko, które rodzice zawieźli na SOR.

Ochotnicza Straż Pożarna przekazała, że gad został odłowiony przy pomocy specjalnego chwytaka. Następnie żmija trafiła do lasu i tam została wypuszczona na wolność.

Strażacy z Boguszowa przypomnieli, że w okresie upałów żmije szukają chłodniejszego schronienia.

Na swoje kryjówki często wybierają właśnie korytarze, przedsionki czy piwnice. Dlatego zalecamy szczególną ostrożność – podkreśla OSP Boguszów.

Jad żmii nie jest śmiertelny dla człowieka. Jego jednorazowa dawka może zabić jedynie małe zwierzęta, np. mysz. Ukąszenie przez żmiję jest jednak bardzo niebezpieczne dla osób uczulonych na jad, lub gdy ukąszenie nastąpi w okolicach głowy, szyi lub klatki piersiowej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.FB/interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/screen FB

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij