Najnowsze wiadomości ze świata

Panika w Berlinie. Na wolności grasuje lwica, która upolowała już jedną ofiarę

Niemiecka policja urządziła obławę na dzikie zwierzę grasujące na przedmieściach Berlina. Prawdopodobnie chodzi o lwicę, co potwierdzać ma krążące w sieci nagranie. Funkcjonariusze przekonują, że nie mają podstaw, by wątpić w autentyczność filmu.

W południowych dzielnicach i na przedmieściach Berlina grasuje drapieżnik, którym prawdopodobnie jest lwica. W akcji schwytania zwierzęcia biorą udział policjanci wyposażeni w długą broń oraz myśliwi. Wspomagają ich w tym dwa śmigłowce wyposażone w kamery termowizyjne.

Świadkowie widzieli około północy drapieżnika, który pożera dzika. Dostaliśmy materiał wideo. Chodzi o lwicę. Nie mamy podstaw, by wątpić w autentyczność nagrania – oświadczył rzecznik policji Daniel Kneip.

Dziennik „Bild” zaznacza, że nie wiadomo na razie skąd uciekła lwica. Rzecznik policji przekazał, że sprawdzono ogrody zoologiczne, parki zwierząt, cyrki i ośrodki opieki nad zwierzętami. Podkreślono, że żadna instytucja nie zgłosiła ucieczki zwierzęcia.

Służby wydały ostrzeżenie dla mieszkańców Stahnsdorf, Kleinmachnow i Teltow, aby nie opuszczali swoich domów i ukryli zwierzęta domowe. Policja apeluje również, by nikt nie narażał się na niebezpieczeństwo, a w razie spotkania drapieżnika, należy zadzwonić na numer alarmowy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

800 Plus dla uchodźców. Będą nowe zasady

0 0

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

0 0

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij