Najnowsze wiadomości z kraju

“Panie Tusk, proszę przeprosić strażników granicznych, żołnierzy”

Donald Tusk ogłasza się obrońcą granicy, a obrażał, wyśmiewał, zwalczał obronę granicy, wtedy gdy PiS było przy władzy – mówił w środę prezesa tej partii Jarosław Kaczyński. Panie Tusk, proszę przeprosić strażników granicznych, żołnierzy – zwrócił się do szefa rządu.

W środę rano w Dubiczach Cerkiewnych (woj. podlaskie) premier Donald Tusk wziął udział w odprawie z dowództwem służb zabezpieczających polsko-białoruską granicę w Podlaskiem: Straży Granicznej, wojska i policji. W odprawie uczestniczyli też: szef MON, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz i szef MSWiA Tomasz Siemoniak. Tusk zapowiedział, że będzie strefa buforowa na granicy z Białorusią i skierowanych na granicę więcej sił policyjnych.

“Donald Tusk ogłasza się obrońcą granicy, a obrażał, wyśmiewał, zwalczał obronę granicy, wtedy gdy byliśmy przy władzy. Dzisiaj próbuje udawać, że jest tym, który stoi twardo na granicy i jako ten, który gwarantuje jej trwałość i obronę przed aktami wojny hybrydowej” – powiedział.

Kaczyński ocenił, że “wojna zaostrza się dzięki takim ludziom jak Tusk”. “Przede wszystkim dzięki Tuskowi, bo to on zdecydował o postawie całej PO, o tym, że oni to wtedy w taki sposób traktowali, on też atakował plan budowy ogrodzenia, bez którego dzisiaj wygrywać tę wojnę było by bardzo trudno, a ofiar było by dużo więcej” – powiedział szef PiS.

Dodał, że Tusk “to wszystko robi w taki sposób, że nie pada choćby jedno słowo: przepraszam”. “Ja wzywam stąd, z Nidzicy, zamku nidzickiego, żeby przeprosił” – powiedział szef PiS. “Panie Tusk proszę przeprosić strażników (granicznych-PAP), żołnierzy, ich dzieci, które były prześladowane w szkołach z powodu, że ich rodzice wykonują obowiązek wobec ojczyzny” – dodał zwracając się do szefa rządu.

Według Kaczyńskiego, “bez tego +przepraszam+, takiego naprawdę głębokiego +przepraszam+, z głębokim ukłonem, jeśli nie dalej, jeśli nie z przyklęknięciem, to to wszystko jest tylko kolejnym pokazem niebywałej hipokryzji i niebywałej bezczelności”. “W tym pan jest dobry, ale niestety jeżeli chodzi o cokolwiek konstruktywnego, obronę polskiej granicy to trudno mówić o jakimkolwiek sukcesie” – powiedział szef PiS pod adresem Tuska.

Źródło: PAP Autor: Olga Łozińska, Joanna Wojciechowska
Fot. PAP/Marian Zubrzycki

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij