Najnowsze wiadomości z kraju

“Pani się popłakała”. Wielki jeleń terroryzuje turystów w Zakopanem

Właściciele jednego z kempingów w Zakopanem mają poważny problem. Jego gości terroryzuje ogromny jeleń.

O sprawie poinformował jako pierwszy portal 24tp.pl. Na popularnym kempingu pod Krokwią od kilku tygodni pojawia się jeleń. Zwierzę najprawdopodobniej było dokarmiane przez turystów, bo zupełnie nie boi się ludzi. “Wczoraj znowu do nas przyszedł w nocy, zniszczył kobiecie cały namiot, potargał. Pani się popłakała, jak się pakowali, bo namiot kosztował tysiąc pięćset złotych” – powiedział portalowi jeden z turystów.

Prowadzący obiekt przyznaje, że jeleń od dwóch tygodni wchodzi na jego obszar. Twierdzi jednak, że nie wiedzą, co z tym zrobić. “Gdyby to była tylko sarna, czy łania, to może nie byłoby takiego problemu. Ale ten jeleń ma wielkie poroże, jest już na nim siatka, którą podarł z naszego ogrodzenia” – powiedział 24tp.pl. Dodał, że zwierzę często wchodzi przez furtkę dla turystów, ale nie można jej zamknąć, bo wtedy oni nie będą mogli wrócić na kemping. O sytuacji poinformowano już władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale na razie nie było z ich strony żadnej konkretnej reakcji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Gazeta Wyborcza Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij